Aktualności
Brzoskwiniowa elegancja
30 listopada 2023

Jakie płytki gresowe zestawić z kolorem roku 2024 wg Pantone o nazwie Peach Fuzz?

Każdego roku świat designu z niecierpliwością oczekuje ogłoszenia przez Instytut Pantone koloru, który zdominuje trendy w modzie, sztuce i aranżacji wnętrz. Na rok 2024 wybór padł na ciepły i energetyczny odcień „Peach Fuzz 13-1023”. Ta pełna życia barwa, przypominająca dojrzałą brzoskwinię, jest nie tylko uosobieniem optymizmu, ale także symbolem ciepła i domowego komfortu. Zobacz, jakie płytki gresowe pasować będą do aranżacji opartej na tym wyjątkowym motywie.

Czym właściwie jest „brzoskwiniowy meszek”, czyli Peach Fuzz?

Kolor roku 2024 – „Peach Fuzz 13-1023” balansuje między delikatnością a dynamizmem. Jego delikatnie pastelowa, ale wyraźnie nasycona natura dojrzałej brzoskwini, wywołuje poczucie optymizmu. Swoją subtelnością wprowadza do wnętrz atmosferę spokoju i relaksu, a jednocześnie, ze względu na żywiołowość, stymuluje pozytywne emocje i dodaje energii. Jest to barwa, która może inspirować do kreatywności i otwartości na nowe pomysły. W przypadku aranżacji przestrzeni „Peach Fuzz” może stanowić zarówno subtelny akcent, jak i dominujący element. Jej ciepły charakter sprawia, że doskonale odnajdzie się zwłaszcza w miejscach wymagających odrobiny przytulności, takich jak sypialnie czy salony.

Jakie płytki gresowe pasować będą do tego owocowego wnętrza?

Przy tworzeniu spójnej przestrzeni, w której główne skrzypce będzie grać kolor brzoskwini, należy dokładnie przyjrzeć się wszystkim elementom, jakie znajdą się w domu.

Wśród bogatej oferty płytek gresowych są modele doskonale uzupełniające Peach Fuzz. Wybrane kafelki na podłogę lub ścianę powinny albo subtelnie współgrać z ciepłem tego odcienia, albo tworzyć z nim interesujący kontrast. W przypadku poszukiwania podobieństw można zwrócić się w kierunku okładzin w odcieniu beżu. W modelu Endless Time Beige o bogatym, niejednorodnym wzorze można wyłapać delikatne, pomarańczowe refleksy, z którymi kolor 13-1023 będzie świetnie wyglądać. Jeśli poszukujemy czegoś spokojniejszego w wyrazie, z pewnością zagwarantuje nam to Dignity Beige.

Z kolei szare płytki, zwłaszcza w jasnych tonacjach, stanowić będą elegancki balans z wesołym charakterem Peach Fuzz. W tym kontekście warto zwrócić uwagę na produkty Ceppo Nuovo Silver lub kafle kamienne Brazilian Quartzite Natural. Białe płytki gresowe o wzorze marmuru ( jak w przypadku Marmo Thassos) mogą służyć jako neutralne, ale jednocześnie niebanalne tło, pozwalając na wyeksponowanie głębi tego nasyconego koloru. Ciemne odcienie, takie jak antracyt czy czarny, mogą stworzyć mocny i nowoczesny efekt. Barwy z tej rodziny podkreślą dynamikę brzoskwiniowego i wywołają kontrast dodający głębi i złożoności wizualnej. Dobierając płytki ścienne lub podłogowe do koloru „Peach Fuzz”, warto pamiętać o zachowaniu równowagi i harmonii w całej aranżacji przestrzeni.

Płytki drewnopodobne – czy one tu pasują?

Jeśli mowa o aranżacji wnętrz przy użyciu koloru na rok 2024 nie sposób nie wspomnieć o płytkach drewnopodobnych. Jednak również w tym ujęciu kluczowe jest znalezienie modeli harmonijnie łączących się z ciepłą i energetyczną naturą brzoskwini. Kolekcje o wzorze jasnego drewna, takie jak: Guardian Wood Light Beige lub Nickwood Bianco, ze swoimi delikatnymi, niemal pastelowymi tonami będą subtelnie kontrastować z żywym pomarańczo-różem i stworzą spójną, relaksującą przestrzeń. Wzory z delikatnymi, nieregularnymi słojami drewna z kolei ożywią całość i wprowadzą do wnętrza element przytulności. Dla osób preferujących bardziej wyraziste i nowoczesne rozwiązania, idealny będzie ciemny gres drewnopodobny, jak Nickwood Marrone. Intensywne, głębokie tony stanowią efektowny kontrast z Peach Fuzz, co podkreśli nowoczesność i dynamiczny charakter aranżacji.

Kropka nad i, czyli akcesoria

Gdy wybór odpowiednich płytek do salonu, łazienki lub innych części domu mamy już za sobą, czas dobrać akcesoria i meble, dzięki którym pomieszczenia nabiorą życia. Co powiesz na to, aby na tle brzoskwiniowej ściany ustawić sofę w kremowym obiciu? Miękki dywan na podłodze wspólnie z metalicznym stolikiem kawowym uzupełnią kompozycję o niewymuszoną elegancję, a designerskie obrazy lub plakaty nadadzą interesującego, nowoczesnego pierwiastka. Klucz do stworzenia idealnego wnętrza w odcieniach „Peach Fuzz” leży w umiejętnym połączeniu subtelności i odwagi. Dzięki temu tworzy się wizualnie atrakcyjne zestawienie oddające osobowość i styl życia jego twórców. W końcu design to coś więcej niż tylko ładne przedmioty – to sposób na wyrażenie siebie.