Społeczna odpowiedzialność biznesu

Przewagę konkurencyjną budujemy na innowacjach, oferując wyjątkowe produkty najwyższej jakości, ale również na relacjach, odpowiedzialnym traktowaniu otoczenia i zaangażowaniu w życie społeczne.

 

 

Każdego dnia w organizacji podejmujemy działania mające wpływ na społeczność, edukację rynku, poprawę jakości życia osób potrzebujących. Jako sponsor tytularny drużyny Cerrad Enea Czarni Radom wspieramy również sport i polską siatkówkę.

Człowiek przede wszystkim – to ludzie stanowią o sile Cerrad

Nigdy nie zapominamy o dbałości o największy kapitał – pracowników, czego dowodem jest prestiżowe wyróżnienie Cerrad i miano Pracodawcy Rzeczypospolitej 2019 roku.

Jako firma odpowiedzialna społecznie prowadzimy wiele działań aktywizujących i wspierających integracje lokalnych środowisk – naturalnie związanych z firmą i współodpowiedzialnych za jej sukces.

Angażujemy się w:

  • Projekty charytatywne

Wszelkie działania na rzecz społeczności. Wspieramy lokalne instytucje i osoby potrzebujące. Regularnie przekazujemy nie tylko fundusze dla dzieci potrzebujących, angażujemy się w akcje specjalne na rzecz szpitali, organizacji, ale również przekazujemy płytki ceramiczne na remonty przedszkoli, szpitali i szkół w całej Polsce. Uczestniczy także w działaniach charytatywnych, promując aktywną pomoc wśród pracowników oraz przekazując wartościowe przedmioty na aukcje i licytacje prowadzone na ten cel.

  • Wsparcie w edukacji dzieci i młodzieży

Dzięki współpracy z organizacjami, Cerrad wspiera dzieci i młodzież w edukacji m.in. poprzez praktyki szkolne w swoich zakładach produkcyjnych, będąc zaangażowanym w rozwój przedsiębiorczości w Polsce.

  • Edukację rynku

Szkolimy klientów, architektów, wykonawców w Polsce i za granicą. Aktywna współpraca i budowanie relacji z Klientami pozwala na rozszerzenie sieci rekomendacji, wpływając jednocześnie na podniesienie rozpoznawalności naszej marki.

  • Sponsoring sportowy

Jesteśmy sponsorem tytularnym drużyny Plus Ligii: Cerrad Enea Czarni Radom. Angażujemy się również w sponsoring lokalny: Klubu MKS Orlicz Suchedniów, drużyny siatkarskiej Cerrad SMS Starachowice, pomagając rozwijać się młodym talentom.

Nasze działania opieramy na WSPÓŁPRACY

Współpracujemy z lokalnymi Samorządami, uczelniami m.in. z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, organizujemy konkursy dla młodych artystów,  inwestujemy w młode pokolenia i wspólnie pracujemy nad innowacyjnymi pomysłami i rozwojem oferty produktowej.

 

Organizacja odpowiedzialna to taka, na którą można liczyć, a wartości, którymi kierują się osoby do niej przynależące, dają wiarę w to, że dobrym sercem osiągniemy więcej.

Halina Bąk, Pełnomocnik ds. CSR Cerrad

7 lipca 2023
Spotkanie pod patronatem Cerrad

W dniu 13.06.2023 r. odbyła się „Międzypokoleniowa Lekcja Historii” zorganizowana pod patronatem CERRAD. Wydarzenie było jedną […]

Spotkanie pod patronatem Cerrad
19 maja 2023
Dwie Godziny dla Rodziny/dla Człowieka

Mamy ogromną przyjemność podzielić się informacją, że nasza firma po raz pierwszy włączyła się w […]

Dwie Godziny dla Rodziny/dla Człowieka
13 grudnia 2022
Szlachetna Paczka 2022

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, a jeden z grudniowych […]

Szlachetna Paczka 2022
8 grudnia 2022
Pracownia fizjoterapii dla dzieci chorych onkologicznie

Nowe miejsce służyć będzie do rehabilitacji małych pacjentów z chorobami nowotworowymi, w tym z neuropatiamii […]

Pracownia fizjoterapii dla dzieci chorych onkologicznie
28 października 2022
Podaruj książkę szkolnej bibliotece

Kolejna z inicjatyw drugiej edycji konkursu programu grantowego Pomagajmy razem dla pracowników Grupy Cerrad zakończona! […]

Podaruj książkę szkolnej bibliotece
13 października 2022
Dom Dziecka w Jasieńcu
Dom Dziecka w Jasieńcu
3 października 2022
Cerrad Liderem Regionu 2022

Marka Cerrad od lat wspiera lokalne społeczności i jest nam niezmiernie miło, że w związku […]

Cerrad Liderem Regionu 2022
9 września 2022
Poland Business Run 2022

W zawodach uczestniczyło 32 tys. biegaczy z ponad 1500 firm. 9 tys. zawodników wystartowało w […]

Poland Business Run 2022