Cerrad Enea Czarni Radom

Jesteśmy sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej Cerrad Enea Czarni Radom

 

Lokalna działalność społeczna, edukacyjna oraz sportowa to bardzo ważne obszary naszych działań towarzyszących biznesowi. Współpracujemy z ośrodkami naukowymi, wspieramy jednostki opieki zdrowotnej i angażujemy się w sport na najwyższym poziomie.

Będąc wielkimi kibicami siatkówki, naturalnym dla nas było nawiązanie współpracy z klubem o bogatej siatkarskiej tradycji – Czarni Radom. W 2013 r. podpisaliśmy umowę, na mocy której zostaliśmy tytularnym sponsorem drużyny. Logo Cerrad pojawiło się koszulkach zawodników, a oficjalna nazwa zespołu została zmieniona na Cerrad Czarni Radom. Rozpoczęcie naszej współpracy zbiegło się w czasie z awansem do siatkarskiej ekstraklasy, który Radomianie uzyskali zwyciężając pierwszoligowe rozgrywki w sezonie 2012/2013, oraz z powołaniem przez Radomskie Centrum Siatkarskie Czarni Radom spółki akcyjnej pod nazwą WKS Czarni Radom SA. Te dwa wydarzenia rozpoczęły nowy rozdział w historii klubu, za który mocno trzymamy kciuki, życząc wielu sportowych sukcesów. W sierpniu 2019 roku do grona sponsorów tytularnych dołączyła firma Enea i nazwa zespołu w sezonie 2019/2020 będzie brzmiała Cerrad Enea Czarni Radom.

WKS Czarni Radom SA to polski klub siatkarski z siedzibą w Radomiu, założony w 1921 roku. Jego początkowa działalność, po przekształceniu dwa lata później w Wojskowy Klub Sportowy, ograniczała się wyłącznie do piłki nożnej. Jednak w latach 70. wiodącą sekcją została piłka siatkowa, w efekcie czego, w 1997 r. klub został przekształcony w jednosekcyjny.

Siatkarze Czarnych Radom zdobyli Puchar Polski w 1999 r., a także dwukrotnie wywalczyli brązowy medal mistrzostw kraju w latach 1994 i 1995. W 2002 r., po 18 sezonach w najwyższej klasie ligowej, po raz pierwszy w swojej historii spadli do niższej klasy rozgrywek. Rok później, z powodów finansowych stowarzyszenie zostało rozwiązane. W 2007 nowo powstałe Radomskie Centrum Siatkarskie przejęło tradycję Wojskowego Klubu Sportowego, a w lipcu 2013 r. została powołana spółka akcyjna pod nazwą WKS Czarni Radom SA. W tym samym czasie Czarni Radom zostali mistrzem I ligi i otrzymali zaproszenie do Plus Ligi, gdzie nieprzerwanie walczą o najważniejsze tytuły.