Aktualności
Urok przeszłości na podłodze
8 listopada 2023

Urok przeszłości na podłodze: Jak wybrać idealne płytki gresowe do domu w stylu rustykalnym?

Otoczeni przez błysk ekranów, sztuczne oświetlenie i stalowe konstrukcje naszych codziennych przestrzeni, coraz częściej tęsknimy za czymś, co jest prawdziwe, co ma duszę. W tym zgiełku nowoczesnego życia, dom urządzony w stylu rustykalnym jest nie tylko trendem. To wybór, który pozwala nam na chwilę wytchnienia, kontakt z czymś autentycznym i bliskim naturze. W takiej przestrzeni można przypomnieć sobie o sile tkwiącej w prostocie i pięknie zaklętym w niedoskonałości. Aby osiągnąć prawdziwie rustykalny styl, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Kluczowe z nich będą odpowiednio dobrane płytki podłogowe.

Płytki podłogowe jako fundament rustykalnego wnętrza

Styl rustykalny czerpie swoją siłę z prostoty natury, a podłoga pełni w nim rolę nie tylko praktyczną, ale przede wszystkim estetyczną. Przy wyborze odpowiedniej okładziny należy zatem zwrócić uwagę na materiały, które podkreślą naturalny, nieco surowy charakter wnętrza, a jednocześnie zaoferują trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości. Idealnym rozwiązaniem są płytki gresowe, które doskonale odzwierciedlają piękno przyrody. To między innymi z tego powodu niezwykle często używa się ich w rustykalnych aranżacjach.

Gres podłogowy, dzięki swojej różnorodności, pozwala na stworzenie powierzchni przypominającej kamień – jak w przypadku Brazilian Quartzite Natural, cegłę – wyrażoną między innymi na płytce Piatto Terra, a nawet drewno, które zapisane jest, na przykład, na licu Guardian Wood Brown. W rustykalnych wnętrzach doskonale sprawdzą się kafle gresowe o matowym wykończeniu, strukturze bliskiej naturalnym surowcom i występujące w ciepłych, ziemistych barwach. Doskonałym przykładem takiego produktu jest model Rapid Beige.

Płytki gresowe: Połączenie trwałości i stylu

Gres, dzięki swoim unikalnym właściwościom, jest odporny na ścieranie, intensywne środki chemiczne, wysokie temperatury i długotrwałą obecność wody. Jest to szczególnie ważne w miejscach takich jak kuchnia czy łazienka, gdzie wilgoć i zabrudzenia są nieuniknione.

Jednak to nie tylko praktyczność stawia kafle gresowe na podium wyborów do wnętrz w stylu rustykalnym. Ich estetyka jest niezwykle różnorodna, bo oferuje szeroką gamę wzorów, kolorów i faktur, które przyciągać będą swoim ciepłem i autentycznością. Są zatem praktycznym oraz estetycznym wyborem, który przetrwa próbę czasu, zachowując swój urok przez długie lata.

Gres drewnopodobny: Ciepło drewna, wytrzymałość ceramiki

Wśród różnorodnych opcji dostępnych na rynku, gres drewnopodobny wyłania się jako jeden z faworytów w aranżacjach wnętrz rustykalnych. Zachwyca realistyczną fakturą i wiernym odwzorowaniem rysunku drewna, co pozwala na wprowadzenie do wnętrza atmosfery bliskiego kontaktu z naturą. Jest to szczególnie istotne w pomieszczeniach, gdzie naturalne deski mogłyby szybko ulec uszkodzeniu, takich jak kuchnia czy łazienka. Płytki gresowe są całkowicie odporne na wilgoć, zmiany temperatur, a także działanie szkodliwych czynników, takich jak pleśń czy grzyb.

Co więcej, płytki drewnopodobne dostępne są w szerokiej palecie barw i stylów, co pozwala na idealne dopasowanie do indywidualnych preferencji i potrzeb każdego wnętrza. Do wyboru mamy produkty w tonacjach jasnych – jak w przypadku modelu Guardian Wood Light Beige, ale także ciemniejsze i bardziej wyraziste, które możemy podziwiać chociażby na licu Sentimental Wood Brown, aż po opcje odpowiadające egzotycznym gatunkom drewna, na przykład w modelu Acero Ochra. Jak widać – możliwości są niemal nieograniczone.

Wybór odpowiedniej podłogi ma kluczowe znaczenie dla kształtowania atmosfery i funkcjonalności domu w stylu rustykalnym. Poprzez staranne dobranie materiałów, kolorów i faktur, możliwe jest stworzenie przestrzeni łączącej sielskość, ciepło i tradycję. Nie trzeba przy tym rezygnować z nowoczesnych rozwiązań i gwarancji trwałości. Pamiętajmy, że dom w tym stylu to nie tylko miejsce zamieszkania, ale przede wszystkim przestrzeń opowiadająca historię i odzwierciedlająca naszą osobowość. Niech więc wybór płytek podłogowych będzie przemyślaną decyzją, która przyczyni się do stworzenia domu pełnego ciepła, komfortu i rodzinnej atmosfery.