Cegła w designie
Cegła w designie
24 maja 2024

Czyli spotkanie tradycji z nowoczesnością

Cegła w dekoracji wnętrz kojarzona jest z tradycją i nawiązuje do historycznych elementów architektury. Często używana jest także w celu wywołania loftowego czy rustykalnego klimatu. W nowszych budynkach, w których nie ma tradycyjnych, autentycznych cegiełek na ścianie, idealnym rozwiązaniem będą płytki imitujące cegłę. Są one szybkie w montażu, odporne i dostępne w wielu wzorach.

Cegła na ścianę – historia w służbie nowoczesności

Oryginalna, czerwona cegła to element dodający charakteru każdemu budynkowi. Jej obecność na ścianach to nie tylko estetyczny atut, ale także symboliczne nawiązanie do tajemniczej historii emanującej przez mury. Ten autentyczny budulec przemawia do wyobraźni przywołując obrazy dawnych epok. Obecnie, mamy możliwość zastosowania nowoczesnych klinkierowych lub gresowych płytek – cegiełek, które doskonale imitują oryginalny produkt, a przy tym oferują dodatkową różnorodność kolorów i faktur. Dzięki nowoczesnym kolekcjom, takim jak Piatto Red o głębokim, ciemnoczerwonym odcieniu idealnie oddającym charakter i barwę prawdziwej cegły, można zachować historyczny urok i jednocześnie wzbogacić elewację o twist nowoczesności. Kolekcja Loft Brick Salt z ciepłymi odcieniami szarości to propozycja dla tych, którzy szukają subtelnej dekoracji, natomiast nieco bardziej odważnym wyborem będzie Burgund w kolorze przypominającym dobre wino.

Stosując płytki-cegły na elewacjach, zyskujemy możliwość indywidualnego kształtowania przestrzeni. Nie tylko odzwierciedli ona nasze estetyczne preferencje, ale również wzbogaci najbliższą architekturę o elementy pełne wyrazu. Nowoczesne kolekcje cegły na ścianę pozwalają na doskonałe połączenie produktów najwyższej jakości z estetyką nasyconą duchem przeszłości.

Salon, łazienka, a może kuchnia z cegłą? Czemu nie!

Cegiełka na ścianie w kuchni, łazience czy sypialni cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród inwestorów. Wykorzystywana jest zarówno jako miejscowy element dekoracyjny, ale również jako okładzina całych powierzchni. Ponieważ gres imitujący cegłę jest niezwykle łatwy w utrzymaniu i odporny na wysoką temperaturę, z powodzeniem może być użyty do dekoracji fragmentu między szafkami kuchennymi a blatem. Płytki dostępne są w różnych wersjach – od gładkich, lśniących modeli, po imitacje starodawnych materiałów. Możliwość połączenia jasnych i ciemnych odcieni wśród jednej kolekcji, jak w przypadku Retro Brick Cardamon z Retro Brick Masala umożliwia tworzenie oryginalnych, harmonijnych kompozycji, które wpisują się zarówno w minimalistyczne, jak i bardziej ekspresyjne projekty.

Tworzymy salon z duszą

Salon to przestrzeń, w której każdy może wyrazić swoje wnętrzarskie ambicje. Możliwości aranżacyjne tego pomieszczenia są niemalże nieograniczone, a dobrze przemyślana dekoracja może zmienić zwykły pokój w osobistą oazę stylu. Jeśli bliski ci jest surowy klimat starych fabryk, to idealnym sposobem na jego oddanie jest użycie cegły na ścianę w odcieniach szarości. Pomoże ona wprowadzić tchnienie industrialnej energii nawet do świeżo postawionego budynku. Model Piatto Gris to nie tylko wybór dla miłośników monochromatycznych palet, ale również dla tych, którzy w szarościach potrafią dostrzec bogactwo i głębię różnych odcieni.

Jeśli wolisz bardziej klasyczne wnętrza loftowe, warto rozważyć kolekcje, które oferują równomierny wzór i delikatną strukturę, jak w przypadku płytek gresowych Rot. Ich subtelność i estetyka doskonale komponują się z żelaznymi elementami konstrukcyjnymi czy widocznymi rurami, tworząc spójne i wyrafinowane wnętrze, które mimo swojej surowości, jest ciepłe i przyjazne.

Dodając do tego wszystkiego nowoczesne akcenty, takie jak minimalistyczne meble, przemysłowe lampy czy sztukę współczesną, możesz stworzyć przestrzeń, która nie tylko odda ducha wiekowych zakładów produkcyjnych, ale będzie również wygodna i funkcjonalna.

Loftowy splot historii i nowoczesności: kreowanie przestrzeni pełnej inspiracji

Styl loftowy w aranżacji wnętrz, to przestrzeń, w której historia w umiejętny sposób łączy się z nowoczesnością. Te dwa elementy, odpowiednio ze sobą zestawione, tworzą unikatową, wielowarstwową opowieść. Każdy detal, od pojedynczej cegiełki na ścianie, przez wybór oświetlenia, stanowi klucz do reinterpretacji przeszłości. W miejscu, gdzie każdy kąt mówi swoim językiem, tradycyjne surowce przeplatają się z nowoczesnym designem. Efekt? Piękne, indywidualne projekty zawierające coś niezwykle cennego: duszę!