Aktualności
Schody na zwenątrz
31 stycznia 2024

Jak dobrać płytki na schody zewnętrzne, na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Schody zewnętrzne to istotny element budowlany i aranżacyjny we współczesnych projektach. Stanowią swoistą wizytówkę domu, dlatego warto zadbać o ich elegancki wygląd. Wielu domowników zadaje sobie pytanie – jakie płytki na schody zewnętrze będą odpowiednim wyborem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, żeby płytki na schody zewnętrzne charakteryzowały się wysokimi parametrami technicznymi, a równocześnie cieszyły oko wyjątkowym designem.

Płytki na schody zewnętrzne – funkcjonalne i estetyczne

Obecnie projektanci przykładają szczególną wagę do łączenia pięknego z pożytecznym, bo tego właśnie oczekują inwestorzy. Dziś nie ma miejsca na kompromisy, dlatego wybierane produkty wykonane są z precyzją i dbałością o szczegóły. Płytki na schody zewnętrzne muszą być zatem solidne, trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, jak również powinny zachwycać nieskazitelnym wyglądem przez długie lata eksploatacji. Schody wejściowe, tarasowe czy do piwnicy narażone są na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki pogodowe, więc kwestia tego, jakie płytki na schody zewnętrzne wybierzemy z pewnością będzie kluczowa. Dzięki rozwiązaniom zaproponowanym przez godnego zaufania producenta, możemy mieć pewność, że nasz wybór okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Płytki na schody zewnętrzne antypoślizgowe to must have każdego projektu

Zastanawiając się, jakie płytki na schody zewnętrzne wybrać, najpierw musimy ustalić, jaki materiał najlepiej wypadnie w tej roli, a następnie określić dodatkowe właściwości, które wpłyną na komfort użytkowania.

Z całą pewnością sprawdzi się gres oraz klinkier, czyli twardość, wytrzymałość i walory wizualne w jednym. Jeśli inwestorzy poszukują długotrwałego rozwiązania, niewymagającego specjalnej pielęgnacji, to płytki na schody zewnętrzne antypoślizgowe i mrozoodporne będą najlepszą odpowiedzią na ich oczekiwania. W naszej szerokości geograficznej musimy się liczyć z intensywnymi opadami deszczu, śniegu czy gradu, więc płytki na schody zewnętrzne antypoślizgowe to wręcz konieczność, żeby zagwarantować bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie. Warto również zwrócić uwagę na niską nasiąkliwość, czyli zwartą strukturę utrudniającą pęknie płytek.

Jakie płytki na schody zewnętrzne dla miłośników natury?

Wśród wielu solidnych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Kiedy już zostały potwierdzone parametry, można przejść do walorów estetycznych i dopasować wybór do pożądanego stylu aranżacyjnego. Ważne jest, żeby płytki na schody zewnętrzne elegancko wkomponować nie tylko w projekt domu, ale także w otoczenie budynku. Wśród trendów wnętrzarskich coraz bardziej uwidacznia się zacieśnianie więzi ze światem przyrody. Inwestorzy szukają rozwiązań trwałych, ekologicznych i jak najbardziej zbliżonych do natury. Płytki na schody zewnętrzne drewnopodobne będą świetnie korespondowały z przydomową zielenią, podkreślą charakter elewacji i naturalny rys wnętrza. Ciepły odcień Sentimental Wood Honey znakomicie odnajdzie się w stylistyce rustykalnej czy boho. Fani przytulnego stylu alpejskiego czy egzotycznych aranżacji mogą pokusić się o płytki na schody zewnętrzne drewnopodobne w nieco mocniejszym odcieniu. Guardian Wood Honey czy Sentimental Wood Cherry będą stanowić ciekawy kontrapunkt dla jasnej elewacji. 

Płytki na schody zewnętrze szare lub grafitowe – propozycja dla minimalistów

Nie ma wątpliwości, że styl skandynawski od lat nieprzerwanie znajduje się w czołówce ulubionych aranżacji. Nacisk na prostotę, ład oraz harmonię pociąga za sobą stosowanie się do kluczowej zasady – mniej znaczy więcej. Minimaliści wybierają jakość ponad ilość. Rezygnują z przesadnych ozdób, bo najważniejsza jest swobodna przestrzeń. Żeby wydobyć prawdziwą głębię i charakter projektu, warto podkreślić go odpowiednio dobranymi kolorami. A królują barwy stonowane, wyciszone, skłaniające do refleksji i pozwalające na właściwy odpoczynek. Płytki na schody zewnętrzne grafit czy w jaśniejszych odcieniach szarości będą najlepszym zwieńczeniem architektonicznego dzieła. Wariant Concrete Anthracite stawia na mocny akcent dodający energii aranżacji. Chcąc zachować większy uniwersalizm, możemy wybrać płytki na schody zewnętrzne szare w subtelnej tonacji Concrete Gris. Żeby nieco ocieplić wejście czy wygląd tarasu, warto sięgnąć po delikatny Sentimental Wood Beige, co szczególnie docenią zwolennicy klimatycznego japandi.

Na pytanie – jakie płytki na schody zewnętrzne wybrać, odpowiadamy: funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Firma Cerrad gwarantuje jakość oraz szeroki wybór estetyczny, a nam pozostaje jedynie dopasować konkretny model do swoich indywidualnych potrzeb.