Płytki gresowe
Płytki gresowe
5 czerwca 2024

Nie tylko do kuchni i łazienki

Płytki gresowe są dobrze znane jako solidny materiał, który pomoże stworzyć ponadczasową aranżację na lata, głównie w przestrzeniach narażonych na wilgoć oraz intensywne użytkowanie. Nie zapominajmy jednak, że stanowią one również nieoceniony środek do realizacji śmiałych pomysłów wnętrzarskich. Zapraszamy do odkrycia nieznanych dotąd możliwości, jakie oferuje gres.

Kreatywne wykorzystanie płytek gresowych w dekoracji wnętrz

Płytki gresowe zazwyczaj pełnią rolę praktycznej okładziny podłóg i ścian. Ale co powiesz na to, aby pójść o krok dalej? Wykorzystać je na przykład do… dekoracji mebli!

Wyobraź sobie stary, drewniany stolik kawowy, który zyskuje nowe życie dzięki blatowi stworzonemu z gresu marmuropodobnego Ovation Light Grey. A może Twój stół w jadalni potrzebuje odświeżenia? Pokryj go elegancką, ciemną powierzchnią Auric Graphite, dzięki której zyska szlachetności i głębi. Za pomocą tego prostego zabiegu, w prosty sposób możesz stworzyć unikalny, niepowtarzalny mebel, który stanie się prawdziwym dziełem sztuki w Twoim salonie. A co najważniejsze, posłuży Ci przez lata, niezależnie od tego, ile gorących garnków, patelni czy filiżanek kawy na nim postawisz!

Płytki gresowe mogą stać się także nietuzinkowym elementem dekoracyjnym powierzchni, która wręcz prosi się o urozmaicenie. Wielka pusta ściana, duże połacie drzwi od szaf, przestrzeń w okolicy kominka, czy nawet sufity nie muszą być nijakie. Wystarczy, że udekorujesz je za pomocą kompozycji złożonej z ceramicznych slabów. Z pewnością będzie to unikalna ozdoba, której nie spotkasz w żadnym innym wnętrzu, a do tego, dzięki ogromnemu wyborowi modeli, idealnie dopasujesz ją do indywidualnego klimatu, stylu i kolorystyki swoich przestrzeni.

Gres jest niezwykle trwały, odporny na zarysowania, wysokie temperatury i wilgoć, dlatego coraz częściej wykorzystuje się go także do obudowy mebli kuchennych. W wolnej chwili zapraszamy do odwiedzenia naszego warszawskiego showroomu, w którym można obejrzeć zabudowę kuchenną udekorowaną naszymi płytkami!

Kuchnia, łazienka i… ogród!

Jeśli myślisz, że płytki gresowe przeznaczone są jedynie do dekoracji wnętrz, to mamy dla Ciebie kolejne zaskoczenie! Twój balkon, taras, a nawet ogród także mogą zyskać zupełnie nowy wymiar dzięki wykorzystaniu odpowiednich produktów.  

Przy obecnej różnorodności modeli i wzorów, ścieżka ogrodowa nie musi być już zwykłym betonowym chodnikiem. Może stać się przemyślaną kompozycją, która podkreśla piękno ogrodu i jednocześnie nawiąże do wnętrza. Zwróć uwagę na spokojny wzór kamienia wyrażonego na Dinigty Grey, industrialny beton przedstawiony za pomocą Endless Time Beige, płytki marmuropodobne Marquina Nero czy cegłę w postaci naszych Cottage chili. Każdy krok postawiony na nich zamieni się w spacer po dziele sztuki. A dzięki wyjątkowej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne, będzie cieszyć Twoje oczy przez długie lata.

Zewnętrzną przestrzeń urozmaicą również efektowne donice w rozmiarze XXL. Co powiesz na to, aby je również obudować gresem? Ten pomysł wyeliminuje konieczność cyklicznej renowacji, jak w przypadku pojemników drewnianych. W prosty sposób stworzysz bezkompromisową dekorację dostosowaną do swojej aranżacji.

Efektowna dekoracja przestrzeni komercyjnych

Płytki gresowe to prawdziwe kamienie szlachetne w świecie wnętrz. Zarówno domowe cztery kąty, jak i przestrzenie komercyjne mogą stać się dzięki nim prawdziwą, estetyczną perełką. Wyobraź sobie, jak twoje kroki odbijają się echem od gładkiej, lśniącej powierzchni Marmo Morocco, która niczym czerwony dywan prowadzi cię prosto do ulubionego salonu.

Elegancki showroom, nowoczesne biuro, czy stylowa restauracja to miejsca, w którym montaż gresu jest najlepszym rozwiązaniem. Spektakularne, często biżuteryjne wręcz slaby stworzą niezwykle efektowną aranżację, której nie straszny będzie intensywny ruch… w interesie! W nienachalny sposób podkreślą unikalny charakter przedsiębiorstwa, wywołają atmosferę luksusu, profesjonalizmu i prestiżu. Odpowiednio dobrane pomogą także sprawić aby nasze przestrzenie mówiły o nas samych, wzmacniały styl i energię, jaką chcielibyśmy wokół siebie roztoczyć.

Dom, który widać z daleka

Wyobraź sobie elewację, która błyszczy niczym klejnot, przyciąga spojrzenia przechodniów i decyduje o wyglądzie całej bryły. Płytkami gresowymi udekoruj wybrane fragmenty zewnętrznej powierzchni swojego domu, chatki dla gości, wiaty, kuchni zewnętrznej, słupów ogrodzeniowych czy innych elementów. Pamiętaj o tym, że często te same produkty świetnie odnajdą się zarówno pod chmurką, jak i wewnątrz.

Zarówno wnętrze Twojego domu, jak i przestrzeń na zewnątrz mogą opowiedzieć niejedną historię. W świecie designu nie ma miejsca na nudę i rutynę. Każdy kąt może stać się wyjątkowy, pełny niepowtarzalnego charakteru i stylu. Bo przecież dom to nie tylko ściany, to przede wszystkim emocje, wspomnienia i cenne chwile, które w nim spędzamy.