Aktualności
Płytki drewniane w średnim odcieniu
21 lutego 2024

Nie za ciemne, nie za jasne, lecz w sam raz...

W ostatnich latach obserwujemy fascynujący zwrot w światowym designie wnętrz, gdzie szczególne znaczenie zyskują naturalne materiały i surowe tekstury. Jednym z najbardziej widocznych trendów jest rosnąca popularność drewna, szczególnie w jego średnich odcieniach, które są postrzegane jako idealny balans między tradycyjnym ciepłem, a nowoczesną elegancją. Przyjrzyjmy się ofercie płytek drewnianych w tym zakresie.

Kafelki drewnopodobne w średnim odcieniu – dlaczego są popularne?

Zainteresowanie tym rodzajem okładziny wynika z kilku kluczowych czynników. Po pierwsze, jest to reakcja na przesycone technologią, szybko zmieniające się środowisko życia współczesnego człowieka. Drewno, szczególnie w naturalnych, średnich odcieniach, jak w przypadku kafelków drewnopodobnych Guardian Wood Beige, wnosi element spokoju i powrotu do korzeni, tworząc przestrzeń, która jest zarazem przytulna i odświeżająca.

Kolejnym ważnym aspektem jest wszechstronność średnich odcieni drewna. Od jasnego orzecha Sentimental Wood Beige po subtelne odcienie dębu Nickwood Beige – modele te mogą łatwo komponować się z różnorodnymi paletami kolorystycznymi i stylami. Są one odpowiednie zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni, jak i bardziej tradycyjnych, eleganckich wnętrz.

Dlaczego tak lubimy ten odcień?

Średnie odcienie drewna są jak ulubiona para dżinsów – dobre na każdą okazję. Wystarczająco casualowe, by wprowadzić do przestrzeni domowego zacisza odrobinę luzu, a zarazem eleganckie na tyle, by dodać każdemu pomieszczeniu szczypty szyku. W świecie, w którym każdy detal ma znaczenie, średnie odcienie drewna stanowią idealne tło dla aranżacji w wielu różnych stylach. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że wprowadzają równowagę, a także są jednocześnie subtelne i wyraziste. Tworzą ponadto przestrzeń będącą jak ciepły uścisk, ale i elegancka wizytówka domu. Czy to w salonie, sypialni czy kuchni, średnie odcienie drewna przynoszą ze sobą nie tylko estetyczny urok, ale i obietnicę domowego klimatu. To drewno dla tych, którzy cenią sobie klasykę z nutą współczesności.

Płytki imitujące drewno – gdzie się sprawdzą?

W salonach gres drewnopodobny w ciepłych, średnich odcieniach, jak w przypadku Listria Sabbia potrafi stworzyć atmosferę rodzinnego ogniska, dodając pomieszczeniu głębi i charakteru. Jego wytrzymałość sprawia, że doskonale nadaje się także do miejsc o wysokim natężeniu ruchu, jak wiatrołapy, korytarze czy kuchnie. Płytki podłogowe drewnopodobne wprowadzą do tych przestrzeni delikatnie rustykalny czar, a jednocześnie będą niezwykle łatwe w utrzymaniu.

W łazienkach, gdzie drewno naturalne często nie jest praktycznym wyborem ze względu na wilgoć, kafle imitujące drewno to idealne rozwiązanie. Realistyczna tekstura i łagodny odcień lica, wzbogacą tę strefę o naturalny, relaksujący klimat przypominający azjatyckie SPA. Kilka efektownych roślin o grubych pędach, dużych liściach i w kolorze nasyconej zieleni pomoże dopełnić dzieła.

Ale to nie wszystko! Płytki drewnopodobne, dostępne w różnych rozmiarach i wzorach, umożliwiają tworzenie niepowtarzalnych aranżacji. Gres wielkoformatowy, jak w modelu Nickwood Sabbia, wybierzmy wówczas, gdy zależy nam na nowoczesnym i minimalistycznym wyglądzie wnętrz. Z mniejszych formatów możemy natomiast stworzyć bardziej złożone i interesujące wzory (jak np. jodełka czy chevron).

Harmonia światła i koloru

Warto pamiętać, że średnie odcienie kafelków drewnopodobnych najlepiej prezentują się w dobrze oświetlonych przestrzeniach. Podczas wyboru produktu należy zatem zwrócić uwagę na to, jak światło – zarówno naturalne, jak i sztuczne, wpływa na percepcję barw i tekstur na powierzchni płytek. Warto postawić na oświetlenie, które nie tylko uwydatni atuty danego modelu, ale również stworzy odpowiedni nastrój.

Eksperymentowanie z różnymi układami i modelami płytek gresowych może prowadzić do odkrycia nieoczekiwanych i inspirujących efektów. Możliwości są niemal nieograniczone – od klasycznego, prostego ułożenia, po bardziej złożone kompozycje. Wykorzystując różne rozmiary i odcienie płytek, można stworzyć unikalne dekoracje, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także wizualnie zachwycające. Dzięki temu każde pomieszczenie może zyskać swój niepowtarzalny urok, odzwierciedlający osobowość, styl życia i odpowiadający na potrzeby mieszkańców.