Aktualności
Jakie płytki gresowe zdominują 2024?
7 lutego 2024

Odkryj trendy aranżacyjne na ten rok

Nadejście nowego roku to doskonała okazja do tego, aby przyjrzeć się nowym trendom w aranżacji wnętrz. Zastanawiasz się, jakie płytki gresowe będą królowały w 2024? Czy czeka nas rewolucja w dekorowaniu przestrzeni? Zobacz, co będzie słychać w świecie designu w nadchodzących miesiącach.

Dlaczego warto śledzić trendy?

Śledzenie nowinek w branży wnętrzarskiej jest kluczowe dla procesu tworzenia przestrzeni odpowiadającej potrzebom estetycznym i funkcjonalnym ich użytkowników. Człowiek zmienia się nieustannie, a wraz z nim ewoluuje jego otoczenie. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas mamy ochotę na nowości, które rewolucjonizują codzienne otoczenie i czynią je bardziej komfortowym, osobistym i użytecznym.

Płytki imitujące kamień ciągle wysoko w rankingu

W 2024 roku, płytki gresowe imitujące kamień, jak na przykład Brazilian Quartzite Natural z kolekcji Cerrad La Mania, czy nieco bardziej jednolite Tacoma Steel, w dalszym ciągu będą cieszyć się popularnością. Niesłabnąca moda na ten wzór wynika z faktu, iż łączy on surową, niemal pierwotną estetykę naturalnego surowca z zaawansowaną technologią produkcji gresu.

Ta symbioza przeszłości z przyszłością otwiera drzwi do niezwykle innowacyjnych projektów wnętrz, które nie tylko zachwycają oko, ale także cieszą inwestorów stawiających na trwałość zastosowanych rozwiązań. Dzięki bogatej palecie wzorów i faktur, płytki ścienne lub podłogowe mogą w prosty sposób pomóc w wykreowaniu przestrzeni jednocześnie głęboko zakorzenionej w tradycji, jak i śmiałej w swojej nowoczesności.

Wielki powrót klasycznej elegancji: trawertyn

W ostatnich miesiącach obserwujemy również powrót do łask kafli podłogowych i ściennych imitujących trawertyn, typu Dignity Beige. Model ten przynosi ze sobą odświeżoną perspektywę na klasyczne piękno. Subtelny, ale wyrazisty wzór oraz jasny odcień od wieków był symbolem luksusu i elegancji. W nowym roku te klasyczne cechy trawertynu zostają przeniesione na płaszczyznę naszych domów. Sprawdzą się zwłaszcza jako płytki łazienkowe i kuchenne, ponieważ doskonale połączą piękno i olbrzymią wytrzymałość na wilgoć oraz wysoką temperaturę.

Nowa odsłona płytek gresowych typu lastriko

W 2024 roku, wzór lastriko ciągle utrzymuje wysoką pozycję w świecie aranżacji wnętrz, ale proponuje tym razem nowe, stonowane oblicze. Do grona produktów z tej rodziny dołączyły płytki imitujące kamień w barwach ziemi, jak Ceppo Nuovo Black. Odejście od popularnych, jasnych kolorów przemieszanych z żywymi akcentami na rzecz tych bardziej łagodnych, odmienia ten klasyczny wzór, nadając mu niewymuszonego szyku. Bogactwo deseni pojawiających się obecnie w kolekcjach płytek lastriko pozwala na tworzenie wnętrz z wyjątkowym wrażeniem głębi i dynamiki. Od subtelnego, niemal abstrakcyjnego miksowania barw, po śmiałe, graficzne kompozycje – ten motyw w nowej odsłonie jest jak artystyczne płótno, które można dowolnie wykorzystać w tworzeniu miejsca posiadającego swój indywidualny styl i charakter. Gres kamienny o motywie lastriko posiada niezwykłą zdolność adaptacji do zmieniających się trendów, co sprawia, że staje się ponadczasowym wyborem dla miłośników zarówno klasyki, jak i nowoczesności.

Wchodząc w rok 2024 otwieramy rozdział w świecie aranżacji wnętrz stanowiący odpowiedź na potrzebę odnawiania i reinterpretacji przestrzeni, w jakiej funkcjonujemy. To, co obserwujemy na rynku płytek gresowych, nie jest tylko chwilową modą, lecz odzwierciedleniem głębszych zmian w naszym postrzeganiu domu i miejsca pracy jako otoczenia dynamicznego, ewoluującego wraz z nami.

Kafle ścienne i podłogowe są już dla wielu z nas czymś więcej niż tylko dekoracją. Pomagają bowiem wyrażać nasze aspiracje, marzenia i dążenia do tworzenia wnętrza, które z nami rezonuje. Niezależnie od tego, czy postawisz na klasyczną elegancję trawertynu, czy nowoczesny charakter lastriko, pamiętaj, że każdy wybór jest krokiem ku wyrażeniu siebie. Witamy w świecie, gdzie każda płytka opowiada historię – Twoją historię.