i jest tak od wielu, wielu lat. Z jednej strony dlatego, że jasne kolory powiększają optycznie pomieszczenie, a jak wiemy metraże polskich łazienek nie są na ogół zbyt duże. Z drugiej strony białe płytki są uniwersalne i świetnie współgrają ze wszystkimi meblami oraz sprzętami. Jak zatem sprawić, by jasna łazienka nie wyglądała banalnie i wpisywała się w najnowsze trendy wnętrzarskie.
Zaledwie trzy dekady temu łazienki w blokach oraz kamienicach były po prostu małymi, mniej lub bardziej funkcjonalnymi przestrzeniami. Mało kto zastanawiał się wtedy nad ich wystrojem, doborem płytek łazienkowych, czy zastosowaniem nietypowych kolorów. Dziś pomieszczenia te projektowane są jako strefy relaksu, odpoczynku lub domowe spa. Szczególnie właściciele domów jednorodzinnych poświęcają im wiele czasu i uwagi, a płytki do łazienki stanowią przecież podstawę aranżacji. Wbrew pozorom nie każdy kto chce wykreować modną łazienkę wybiera nowoczesne produkty imitujące beton, marmur czy lastryko. Białe płytki nadal są niezwykle popularne, gdyż stanowią idealne tło lub przeciwwagę dla bardziej fantazyjnych aranżacji. Nieskazitelną biel łatwo przełamać nie tylko za pomocą dodatków kolorystycznych, ale i korzystając różnorodnych faktur kafli nadających im wielowymiarowości. Do wyboru mamy więc produkty we wzory, gładkie, połyskujące, w macie, wielkoformatowe, w postaci mozaiki na całej powierzchni lub w formie dekoracyjnego akcentu, a nawet imitujące cegłę. Szybko można więc zapomnieć o nudzie, monotonii i przeciętności. A to zaledwie początek naszej aranżacyjnej przygody. Wszak białe płytki łazienkowe pięknie podkreślą nietypowe kształty umywalek, wanien czy wannowych baterii wolnostojących. Co więcej kolor ten świetnie komponuje się z bardzo popularnym drewnem. Idealnie podkreśli więc drewniane meble łazienkowe. Ponadto, białe płytki świetnie wyglądają również w zestawieniu z płytkami drewnopodobnymi, które coraz częściej pojawiają się w wystroju pokoi kąpielowych. Warto na przykład przyjrzeć się naszym propozycjom takim jak kolekcje Grapia czy Aviona. Wystarczy spojrzeć na wizualizacje zamieszczone na podstronach produktów, by zrozumieć co mamy na myśli.
Białe płytki łazienkowe – jasno i czysto
Jak już wspominaliśmy wcześniej, z zastosowania płytek ceramicznych w odcieniach bieli płyną też dodatkowe korzyści – pomieszczenie wydaje się dużo większe, niż w rzeczywistości. Jeśli zastosujemy produkty z błyszczącą i odbijającą światło taflą, a także umiejętnie rozplanujemy lustra oraz układ oświetlenia, efekt może nas bardzo pozytywnie zaskoczyć, gdyż mała łazienka zyska optycznie dodatkowe centymetry. Białe płytki łazienkowe zastosowane na ścianach i podłogach posiadają jeszcze jedną zaletę – tworzą wrażenie porządku, świeżości i lekkości. Wbrew pozorom taka jasna łazienka może być łatwiejsza w utrzymaniu jej w czystości, ponieważ wszelkie zabrudzenia są od razu widoczne, więc można je szybko usunąć. Popularne w ostatnich latach minimalne fugi, czyli mniej widocznych podziałów i linii, również sprzyja pielęgnacji powierzchni, gdyż brud nie przykleja się do przestrzeni między kaflami. Do tego zyskujemy wtedy efekt jednolitej, gładkiej powierzchni, która wygląda niezwykle stylowo, zwłaszcza gdy zastosujemy płytki łazienkowe o dużym formacie.
Białe płytki do łazienki to gwarancja czystego designu – wysokiej estetyki i funkcjonalności. Jasna baza na ścianach lub podłogach sprawia, że niezależnie od tego, w jakim nurcie aranżacyjnym zamierzamy urządzić pomieszczenie, kafle zawsze będą do niego pasować. Białe płytki pozbawiają nas też ograniczeń w zakresie doboru mebli i dodatków, ponieważ pasują niemal do wszystkiego. Nie musimy też obawiać się wprowadzania zmian. Jeśli stwierdzimy, że nasza łazienka potrzebuje metamorfozy, unikniemy konieczności kucia ścian w celu wymiany ceramiki. Do klasycznej bieli bez większych problemów dopasujemy nowe meble i dodatki. Jeśli zdecydujemy się przeistoczyć tylko fragment przestrzeni (np. jedną ze ścian) kładąc na niej nietypowy wzór lub kolor kafli to szansa, że będzie się on dobrze komponował z bielą jest niemal stuprocentowa. Jak widać białe jest wieczne.