Компанія Cerrad інвестує понад 26 мільйонів євро в новаторські технології. В м. Стараховіце будується інноваційна і екологічна пілотна лінія з виробництва широкоформатної керамогранітної плитки з глибокою структурою. Виробник робить ставку на екологічно чисті рішення.
Завдяки інновації буде створена лінія з виробництва широкоформатної керамічної плитки за технологією керамограніта з використанням «м’яких» дефектів, які виникли на стадії формування продукту, що дозволяє створювати в продукті глибоку структуру. Проектована виробнича лінія дозволить пропонувати на ринку нові унікальні продукти. Вона також знизить потребу в сировині, воді і енергії, підвищить економічність виробництва та зменшить вплив на навколишнє середовище.
Пілотна лінія буде розташована на виробничому підприємстві в м. Стараховіце. У другій половині грудня 2020 року компанія Cerrad оголосила тендер з вибору постачальників техніки і обладнання.
„Не дивлячись на існуючу реальність, пов’язану з пандемією, ми знаходимо нові ефективні рішення, послідовно реалізуючи обрану стратегію розвитку, яка передбачає реалізацію подальших амбітних проектів, – говорить Павло Бонк, голова правління Cerrad. – Екологічно чиста лінія, унікальна в європейському масштабі, – це доказ того, що Cerrad не тільки зосереджується на інноваціях і розвитку своєї пропозиції продуктів, але й також є соціально відповідальним підприємством, – додає голова правління.
“Ми концентруємося на розширенні власної бази розробок, а також на використанні вітчизняних наукових досягнень визнаних авторитетів галузі, створенні інноваційних рішень для виробництва і захисті навколишнього середовища” говорить Роберт Холевіньскі, менеджер проектів ЄС в Cerrad. Серед установ, що фінансують діяльність компанії, можна виділити, зокрема, Національний центр досліджень і розвитку, а також Національний фонд охорони навколишнього середовища і водного господарства.
Запуск виробництва запланований на початок 2022 року. Cerrad отримає 40% дотації з Європейського фонду регіонального розвитку в рамках Операційної програми «Інтелектуальний розвиток 2014-2020», що фінансується спільно з Європейським Союзом. Проект реалізується в рамках конкурсу «Швидка стежка», який проводиться Національним центром досліджень і розвитку.