Bądź na bieżąco
Aktualności
7 grudnia 2015

Beton –inspiracja miesiąca

Całkiem niedawno betonowe podłogi kojarzyły się nam wyłącznie z posadzką w piwnicy, bądź w garażu. Dziś  beton znacznie awansował, wszedł na salony i to, te ekskluzywne. Beton w szlachetnych kolorach szarości króluje w pismach  wyznaczających wnętrzarskie trendy. Stał się inspiracją projektantów i architektów wnętrz. W nadchodzących sezonach zmian w tym temacie nie będzie.

Czym zawdzięcza sobie tę nie słabnącą popularność? Uniwersalnością!

Dlatego stał się również inspiracją dla designerów projektujących płytki gresowe.  Beton idealnie nadaje się nie tylko do loftowych wnętrz, ale też  do eleganckich pomieszczeń, gdzie na zasadzie kontrastu, uwypukla ekskluzywne dodatki.  Staje się wspaniałym tłem dla kolorowych akcesoriów, które ocieplają i rozweselają szare wnętrze.

Jednak równie dobrze sprawdzi się w stonowanych pomieszczeniach, w których królują szarości, beże i biel.  Dla osób nie przepadających za szarościami zaprojektowano płytki o wzorze betonowej posadzki, ale w kolorach beży i brązów. Na rynku dostępne są delikatnie nawiązujące do betonów wzory, aż po odważny design z pęknięciami, zaciekami, czy odważnymi przetarciami. Każdy zapewne wybierze coś dla siebie.

Piękno betonu w połączeniu z zaletami płytki gresowej sprawia, że jest to idealna para. Takie rozwiązanie docenią zapewne ci, którzy w domu mają ogrzewanie podłogowe. Bowiem płytki gresowe, dzięki swojemu niskiemu współczynnikowi rozszerzalności cieplnej, sprawdzą się w tych warunkach znakomicie. Płytki są również odporne na plamienie i nie wymagają impregnacji, co sprawia, że są łatwe w utrzymani czystości. Dodatkowo odporność i wytrzymałość gresu sprawi, że wykończona nią podłoga lub ściana będzie pięknie wyglądać przez wiele lat.